Wygodne i efektywne podlewanie ogrodu

Uprawa własnego ogródka to konieczność regularnego podlewania naszej posesji tak, aby rosnące w nim rośliny miały optymalne warunki do rozwoju. Jednak ręczne podlewanie krzewów, rabatek z kwiatami, zagonek z warzywami czy trawnika za pomocą konewki zmęczy niejednego doświadczonego ogrodnika. Właściwym rozwiązaniem będzie wykorzystanie bębna, wózka na wąż ogrodowy lub automatycznego systemu nawadniania. Narzędzia marki GARDENA zapewnią komfort i bezpieczeństwo pracy oraz pozwolą zaoszczędzić cenny czas.

Wielkość ogrodu ma znaczenie

Nasz ogród możemy nawadniać na dwa sposoby – za pomocą automatycznego systemu nawadniania oraz ręcznie za pośrednictwem pistoletu zraszającego lub zraszacza ogrodowego. O ile to pierwsze rozwiązanie sprawdza się w przypadku dużych ogrodów i posesji, to w wypadku mniejszych powierzchni polecane są manualne formy nawadniania z wykorzystaniem wężów ogrodowych. Wąż jest jedynym łącznikiem pomiędzy przyłączem wodnym a naszym ogrodem, przez co pełni bardzo ważną rolę w zieleńcu. Warto więc zainwestować z wąż wysokiej jakości, który posłuży nam długie lata.

Wąż na kółkach

Wielu ogrodników zastanawia się, co zrobić z wężem po skończonej pracy. Zazwyczaj wąż   zwijany jest w kłąb i rzucony w kąt, gdzie niszczeje będąc poddawany promieniom UV.  Istnieje kilka sposobów bezpiecznego i wygodnego przechowywania węży ogrodowych. Jednym z nich jest wózek na wąż GARDENA Classic. Posiada on prowadnicę, która pozwala na kontrolę równego zwijania węża na bęben. Oprócz tego wyposażony jest w duże koła, które ułatwiają transport. Wszystkie wózki na wąż marki GARDENA dodatkowo posiadają specjalny krócieć, który zapobiega wyciekaniu wody z węża po zakończeniu nawadniania. Wózek jest doskonałym rozwiązaniem, aby wygodnie przetransportować wąż do schowka i nie ubrudzić przy tym rąk. Co więcej, chroni nasze plecy przed ciągłym pochylaniem się i pracą w niewygodnych pozycjach.

Wygodne i efektywne podlewanie ogrodu

fot. GARDENA

Stabilna lokalizacja

Innym sposobem na przechowywanie węża są automatyczne bębny. Rozwiązanie to jest o tyle wygodne, iż bęben można zamontować na ścianie domu, gdzie jest on łatwo dostępny. Bęben naścienny 35 roll-up automatic Li-on marki GARDENA dodatkowo wyposażony jest w akumulator litowo-jonowy, przez co zwijanie węża następuje automatycznie. Wąż zwija się samoczynnie, równomiernie i bezpiecznie. Akumulator można naładować w każdej chwili, a bęben  posiada wskaźnik naładowania baterii. Takie rozwiązanie jest idealne dla ogrodników, którzy nie mają dużo miejsca w schowku. Bęben daje możliwość obracania o 180o  w przypadku montażu na ścianie, a uchwyt na bębnie umożliwia łatwe zawieszanie i ściąganie bębna ze ściany.

Wygodne i efektywne podlewanie ogrodu

fot. GARDENA

Nawadniaj za pomocą zraszacza

Zraszacz to doskonałe narzędzie, aby indywidualnie pokryć nawadnianą powierzchnię poprzez różnorodny zasięg zraszania. Wyjątkowym zraszaczem jest AquaContour automatic marki GARDENA. Jest on w stanie nawodnić obszar o powierzchni do 350 m2, dzięki czemu wyrzut dotrze do każdego zakątka w ogrodzie. Funkcja dokładnego określenia nawadnianej powierzchni pozwala na oszczędność wody i precyzyjne zraszanie.

Wygodne i efektywne podlewanie ogrodu

fot. GARDENA

Zdrowo i wygodnie

Każdy ogrodnik, nawet amator, powinien podczas pracy w ogrodzie zawsze dbać o odpowiednią pozycję. Szczególnie często schylamy się podczas prac związanych z podlewaniem – ciągłe przenoszenie węża oraz rozplątywanie go sprawia, że stale pochylamy nasze ciało i męczymy kręgosłup. Użytkowanie wózka na wąż z możliwością nawijania węża w pozycji stojącej, zapobiega niewygodnej i niezdrowej zmianie pozycji.

Wygodne i efektywne podlewanie ogrodu

fot. GARDENA

Wykorzystanie wózka dodatkowo zwiększy żywotność samego węża, dzięki czemu z pewnością posłuży nam przez długie lata. Nie należy również zapominać o sposobie przechowywania węża ogrodowego. Po jego użyciu musi być on odpowiednio zabezpieczony i przygotowany do następnego użycia – radzi Jarosław Soboń, Ekspert marki GARDENA.

Leave a Reply