Aranżacje ogrodów: ogród zrobiony na szaro

Szarości i biele to jedne z popularniejszych kolorów ostatnich kilku sezonów. Odcienie te są wbrew pozorom bardzo uniwersalne – pozwalają stworzyć wnętrza w stylu industrialnym, minimalistycznym, skandynawskim. Co więcej, reprezentują nowoczesność i elegancję w najlepszym wydaniu. Nic dziwnego, że szary i biały coraz częściej pojawiają się, jako element wykańczania elewacji domów, mebli ogrodowych, altan i płotów.

Wnętrza, a także dziedzińce i ogrody utrzymane w dwóch – trzech barwach, takich jak biel czy szarość, mogą wydawać się nieco nudne i monotonne. W rzeczywistości jednak potrafią zaskakiwać różnorodnością i oryginalnością. Mają też inne walory – zdradzamy jakie.

Biel i szarość wychodzą na zewnątrz

Wnętrza zdominowane przez monochromatyczne barwy, o niemal surowym charakterze są modne od dłuższego czasu. To naturalne, że sprawdzone i efektowne rozwiązania stają się inspiracją do aranżacji ogrodów. Urządzenie tarasu, patio czy rekreacyjnej przestrzeni wokół grilla w podobnym tonie kolorystycznym jest możliwe dzięki dedykowanym środkom do drewna, które uzupełniają ofertę producentów.

Biały sprawia, że wszelkie elementy małej architektury ogrodowej stają się jeszcze bardziej wyraziste. Dzięki temu zwracają uwagę i ciekawie kontrastują z częściami wykonanymi z drewna lub tymi pokrytymi szarą farbą. W zależności od otoczenia biały nadaje przestrzeni bajkowego klimatu lub elegancji i nowoczesności. Szary kolor natomiast może zachwycić świeżością i lekkością kojarzoną ze stylem skandynawskim – tłumaczy Aneta Jarosz-Pałach, Brand Manager marki Bondex, PPG Deco Polska. – Takie zestawienie kolorów świetnie harmonizuje z wszechobecnym w ogrodzie drewnem. Elementy wykończone na szaro czy biało będą idealnie pasować do fasad w podobnych odcieniach oraz do antracytowych dachów czy ceglanych murków – dodaje Aneta Jarosz-Pałach.

Aranżacje ogrodów: ogród zrobiony na szaro

Dom wymalowany środkami marki Bondex

Ponadczasowy efekt

Kolory biały i szary świetnie komponują się nie tylko ze sobą, ale także w połączeniu z drewnem i pastelami oraz naturalnymi tkaninami. – Zastosowanie szarości i bieli w przestrzeni ogrodu bądź działki rekreacyjnej jest świetną alternatywą dla osób, które nie przepadają za fantazyjnymi połączeniami kolorów np. czerwonego i żółtego czy zielonego i brązowego – tłumaczy Aneta Jarosz-Pałach. – Dzięki wykorzystaniu Lazury Uniwersalnej bądź Lakierobejcy Satin Finish marki Bondex w nowych kolorach, czyli białym (brzoza biała) i szarym (modrzew palony), możliwe jest stworzenie prostych, estetycznych, a jednocześnie ponadczasowych aranżacji. Zastosowanie tych barw pozwoli w pełni wyeksponować soczystą zieleń drzew i krzewów oraz kolory kwiatów w ogrodzie – dodaje Aneta Jarosz-Pałach.

Dzięki produktom z powodzeniem zmienimy wygląd stolarki okiennej i drzwiowej, drzwi wejściowych, ogrodzenia, podbitek dachowych, mebli ogrodowych czy z palet oraz drewnianych elementów fasad.

Nie tylko kolory

Wspomniany, oryginalny rezultat uzyskamy dzięki nowościom wprowadzonym do oferty duńskiej marki Bondex. Produktami, które dostępne są teraz w modnych kolorach – białym i szarym – są: Lazura Uniwersalna Bondex, lakierobejca Satin Finish (w palecie obu środków jest modrzew palony (szary) i brzoza biała (biały) oraz Lakierobejca żelowa Premium Wood Design (biel kokosu, patynowane drewno, srebrna jodła). Środki gwarantują nie tylko uzyskanie ciekawych efektów dekoracyjnych.

Aranżacje ogrodów: ogród zrobiony na szaro

Taras wymalowany środkami marki Bondex

Dla uzyskania najlepszych efektów ochrony zaleca się zaimpregnowanie surowego drewna preparatem Bondex Wood Preserver.

Zastosowanie wspomnianych środków zapewni osiągnięcie trwałego zabezpieczenia oraz prawdziwie nowoczesnego, dekoracyjnego efektu.

Leave a Reply