Trwałe połączenie – zaprawa do spoinowania kostki brukowej

Kostka brukowa to sprawdzony materiał do wykańczania nawierzchni wokół domu. Gwarancją najwyższej funkcjonalności i trwałości tego rozwiązania jest zastosowanie wysokiej jakości zapraw. Dzięki wodoprzepuszczalnej i łatwej w obróbce zaprawie do spoinowania kostki brukowej tubag PFF uzyskamy mocne i odporne na ścieranie spoiny.

Dekoracyjnie ułożona kostka brukowa tworzy gustowną przestrzeń wokół domu. Żeby uzyskać trwale estetyczny efekt, należy pamiętać o właściwym spoinowaniu. Niezwiązany i sypki materiał będzie łatwo wymiatany i wypłukiwany, co obniży walory funkcjonale bruku. Dzięki zaprawie tubag PFF firmy quick-mix, utworzymy trwałe spoiny, które całkowicie wypełnią przestrzeń pomiędzy kostką, pozostawiając nawierzchnię czystą i wolną od piasku, czy kurzu. Wysoka wodoprzepuszczalność zaprawy pozwali uniknąć takich niepożądanych efektów, jak zbieranie się wody, bądź rozwój mchów i porostów. Zastosowanie zaprawy tubag PFF firmy quick-mix zapewni maksymalną jakość użytkowania brukowanej nawierzchni.

Trwałe połączenie – zaprawa do spoinowania kostki brukowej

Dekoracyjnie ułożona kostka brukowa wokół domu z trwałymi spoinami dzięki zaprawie tubag PFF. fot. quick-mix

Liczy się spoina

Jednokomponentowa, wysoce wodoprzepuszczalna zaprawa tubag PFF firmy quick-mix przeznaczona jest do spoinowana zarówno kostki brukowej, klinkierowej, jak i płyt. Jest od razu gotowa do użycia i twardnieje pod wpływem powietrza. Utworzona za jej pomocą spoina całkowicie wypełnia szczeliny pomiędzy brukowanymi lub klinkierowymi elementami, a powstała powierzchnia jest równa i czysta. Umożliwia również swobodne przesiąkanie wody do gruntu, zapobiegając tym samym zatrzymywaniu się jej i powstawaniu kałuż, co w konsekwencji może prowadzić do uszkodzenia nawierzchni.

Zaprawa PFF jest szczególnie polecana do fugowania szlachetnej kostki betonowej „płukanej” w systemach wodoprzepuszczalnych. Dzięki swoim specjalnym właściwościom nie kruszy się, nie ulega wypłukiwaniu pod wpływem wody, a ponadto jest odporna na zabrudzenia oraz porastanie mchem czy trawą. Specjalna technologia – Easy Clean Technology (ETC), umożliwia czyszczenie nawet świeżo położonej płaszczyzny bez pozostawiania niepożądanych zabrudzeń i wykwitów.

W ofercie firmy quick-mix, dostępna jest w 3 kolorach: piaskowym, kamiennej szarości oraz bazaltu, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie jej do odcienia kostki brukowej.

Trwałe połączenie – zaprawa do spoinowania kostki brukowej

Zaprawa tubag PFF firmy quick-mix w kolorach piaskowym, kamiennej szarości i bazaltu. fot. quick-mix

Zaprawa tubag PFF firmy quick-mix z powodzeniem może być stosowana nawet w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, ponieważ wykazuje właściwości mrozoodporne, a jej nakładanie może odbywać się nawet od 0 °C. Wysoka odporność zaprawy PFF na ścieranie, w tym maszyny czyszczące, umożliwia tworzenie zarówno przydomowych chodników, parkingów i patio, jak również ciągów pieszych oraz innych powierzchni obciążonych niskim ruchem kołowym.

Trwałe połączenie – zaprawa do spoinowania kostki brukowej

Zaprawa tubag PFF firmy quick-mix. fot. quick-mix

Zużycie:

Trwałe połączenie – zaprawa do spoinowania kostki brukowej

 

 

 

 

 

 

 

 

Dane techniczne:

Trwałe połączenie – zaprawa do spoinowania kostki brukowej

 

 

Leave a Reply