Płyty tarasowe – alternatywa dla gresu i kamienia

Rodzina płyt Rock to nowoczesna alternatywa dla płyt kamiennych lub płytek gresowych. Czystość formy, stonowana barwa (zestaw barw jesienne inspiracje) i faktura o doskonałej przyczepności (śrutowana) to jej podstawowe zalety. Oszczędność i konsekwencja formy podkreślają urodę aranżacji.

Płyty tarasowe - alternatywa dla gresu i kamienia

fot. Buszrem

Powierzchnia płyt Rock odwzorowuje ziarnistą fakturę naturalnego kamienia. Otrzymuje się ją ze specjalnie wyselekcjonowanych gatunków kruszyw dodanych do górnej warstwy płyty. Za sprawą barw z grupy jesienne inspiracje (jasny beż, beż, brąz) sprawdzą się nie tylko pod względem estetycznym, ale również użytkowym. Wykorzystana przy ich produkcji technologia śrutowania polega na obijaniu z dużą częstotliwością powierzchni płyt małymi metalowymi kulkami. W efekcie powstaje delikatna, chropawa powierzchnia, która daje doskonałą przyczepność dla stóp, a wizualnie zbliżona jest do naturalnego kamienia. Czy będzie to taras, ścieżka w ogrodzie, deptak czy miejski plac – proste kwadratowe i prostokątne płyty, świetnie wkomponują się w otoczenie. Niewielka waga płyt pozwala też montować je na wspornikach w praktycznej technologii tzw. tarasu wentylowanego.

Dostępne są również płyty o strukturze łupka lub piaskowca. Kolorystyka rodziny sięgnęła także po modne odcienie szarości (ze szlachetnością po drodze) oraz bardziej wyraziste kolory jak żółty, miodowy oraz kontrastowe zestawienia bieli i czerni (np. pieprz i sól).

Płyty tarasowe - alternatywa dla gresu i kamienia

fot. Buszrem

Płyty ROCK
grubość: 38 mm
wymiary: 40 x 40 cm; 40 x 60 cm
formy wykończenia powierzchni: śrutowana, struktura łupka, struktura piaskowca
dostępne barwy: jasny beż, beż, brąz (jesienne inspiracje); marmurowy, granitowy (ze szlachetnością po drodze); żółty, miodowy, czerwony, jasny szary, pieprz i sól, grafit;
przeznaczenie: tarasy, ścieżki ogrodowe, place, skwery, pasaże handlowe

Leave a Reply