Płyty tarasowe: ciepłe aranżacje tarasów

Są takie barwy, kształty i faktury, które mimowolnie kojarzą się z ciepłem, beztroską, wolnością. Podobnie jak zapach rozgrzanych słońcem pól, czar sielskich pejzaży i smak dobrego wina mają one siłę przywoływania wspomnień. Taką właśnie moc kryją w sobie płyty tarasowe Toscania z kolekcji Libet Impressio.

Płyty tarasowe: ciepłe aranżacje tarasów

Płyty tarasowe Toscania, fot. Libet

To świetny wybór na przydomowe tarasy i ogrodowe ścieżki. Sprawdzą się także jako efektowny materiał okładzinowy na schodach i murkach. Atutami  płyt są różnorodne kształty i rozmiary oraz sugestywna, chropowata faktura.

Płyty tarasowe: ciepłe aranżacje tarasów

Płyty Toscania sprawdzą się na tarasie, jak też ścieżkach, fot. Libet

Podstawowy format to prostokąt, występujący w trzech wielkościach (30×45, 45×45, 60×45 cm). Ponadto dostępny jest komplet płyt, na który składają się elementy tworzące obrys koła oraz dopełniające go narożniki. Można ułożyć z nich kwadrat o boku 3,15 m z wpisanym kołem o średnicy ponad 2,5 m, jak również inne, nieregularne kształty podpowiedziane przez wyobraźnię i twórczą inwencję.

Płyty tarasowe: ciepłe aranżacje tarasów

Na większych przestrzeniach, efektownie wygląda połączenie dużych płyt z drobną kostką brukową. fot. Libet

Płyty Toscania pomogą wykreować ciepłe, pełne spokoju i melancholii aranżacje, nawiązujące do stylu rustykalnego. Charakterystyczne dla nich stonowany, ciepłożółtawy kolor oraz wyraźna faktura ręcznie obrabianego piaskowca, doskonale wtapiają się w otoczenie, podnosząc jego walory estetyczne. Pozostawiają także znaczną swobodę w łączeniu różnych materiałów i urządzaniu wyjątkowych zakątków. Zieleń, elementy drewniane, lampy z kutego żelaza, dekoracyjne kamienie otaczające kępy krzewów, ceramiczne donice i wiklina, wszystko to szerokim gestem zaprasza do spędzania czasu w ogrodzie. Ich sąsiedztwo wzajemnie się uzupełnia, tworząc przyjazną, sprzyjającą relaksowi atmosferę.

Płyty tarasowe: ciepłe aranżacje tarasów

Jeśli lubimy chodzić po domu i na tarasie boso, zamiast tradycyjnych fug z drobnego piasku, warto zastosować specjalną fugę żywiczną. fot. Libet

Styl rustykalny obfituje w wiele wątków i motywów. Jak w każdej kompozycji także i tu, wokół domu, niezbędna będzie odrobina dyscypliny. Jeżeli wybierzmy płyty Toscania jako wątek przewodni i kanwę całej aranżacji, spróbujmy według tego toskańskiego klucza dobrać wszelkie dekoracje, tak aby całość przywoływała skojarzenia z tą urokliwą włoską prowincją.

Płyty tarasowe: ciepłe aranżacje tarasów

Pamiętajmy o zaimpregnowaniu płyt. Pozwoli to zachować im świeżość i urodę oraz ograniczy wchłanianie wody i innych płynów. fot. Libet

Leave a Reply