Deski tarasowe – amazońskie słońce zaklęte w drewnie

Deski tarasowe – amazońskie słońce zaklęte w drewnieW ofercie DLH Poland pojawiły się nowe deski tarasowe iDeck wykonane z drewna Cumaru, które wprowadzą do architektury ogrodu słoneczny akcent amazońskiej natury. Cumaru to piękne, niebywale trwałe i odporne drewno, dlatego cieszy się coraz  większą popularnością przy wykańczaniu tarasów.

Taras stanowi dopełnienie zewnętrznej architektury budynku. Reprezentuje wysublimowane gusta domowników, dlatego warto zadbać o jego oryginalne wykończenie i sprawić, by przykuwał uwagę. Dzięki nowym deskom iDeck z południowoamerykańskiego drewna Cumaru dostępnym w ofercie DLH Poland, można nadać tarasowi niepowtarzalny wygląd, który zadowoli nawet największych koneserów egzotycznego surowca.

Drewno Cumaru, zwane również orzechem brazylijskim, charakteryzuje się specyficznym usłojeniem i niepowtarzalną paletą barw. Składająca się z odcieni brązu, czerwieni i żółci kolorystyka przywodzi na myśl witalność bujnej, amazońskiej przyrody. Walorom estetycznym desek tarasowych Cumaru towarzyszą bogate zalety użytkowe, do których zaliczyć należy odporność, trwałość, stabilność i twardość. Nowe możliwości tworzenia innowatorskich stylizacji w połączeniu z wysoką użytecznością powodują, że materiał ten cieszy się rosnącą popularnością zarówno u klientów indywidualnych, jak i architektów oraz projektantów.

Deski tarasowe – amazońskie słońce zaklęte w drewnie

fot. DLH Poland

Południowoamerykański klimat na tarasie

Aranżacja tarasu w egzotycznym drewnie Cumaru, wprowadzi do architektury ogrodu wyjątkowy, południowoamerykański klimat. Deski Cumaru nadadzą tarasowi ekspresyjnego wyglądu i naturalnej głębi wyrazu, dzięki ciekawej strukturze usłojenia w kolorach ciepłych brązów, energetyzujących pomarańczy oraz słonecznych żółci. Złociste, podłużne linie, zarysowane na powierzchni drewna, przywodzą na myśl promienie amazońskiego słońca. 

Wyjątkowo dobrze prezentują się one w zestawieniu z nowoczesnymi, prostymi bryłami budynków oraz elementami z kamienia, stali i szkła. Wówczas taras wykonany z desek Cumaru będzie elementem żywo kontrastującym z  chłodnymi, nowoczesnymi fasadami.

Drewno Cumaru wykreuje ciepłą atmosferę nie tylko poprzez oddziaływanie swymi walorami na zmysł wzroku, ale również dotyku. Utrzymuje ono względnie stałą temperaturę, co sprawia, że w tej kwestii wypada lepiej niż płytki ceramiczne, które wychładzają się w nocy i nagrzewają w dzień. Drewno Cumaru występuje w egzotycznym klimacie, dzięki czemu posiada jednorodne i zrównoważone przyrosty-słoje. Z tego powodu jest wyjątkowo stabilne. Wytrzymałość surowca na duże wahania temperatur oraz zmiany wilgotności sprawia, że bardzo dobrze wpisuje się w polskie warunki klimatyczne.

– Drewno Cumaru bogate jest w różnorodne olejki oraz naturalne substancje bakterio- i grzybobójcze, przez co jest odporne na działanie grzybów i nie wymaga dodatkowej impregnacji. W celu zachowania jego wyjątkowego wyglądu i naturalnej barwy zaleca się jednak olejowanie – mówi Paweł Sędek, Szef Produktu w DLH Poland.

Deski tarasowe – amazońskie słońce zaklęte w drewnie

fot. DLH Poland

Naturalna różnorodność

Deski tarasowe iDeck z drewna Cumaru dostępne są w dwóch profilach. W zależności od indywidualnych upodobań i oczekiwanych rezultatów architektonicznych, można wybrać wersję CLASSIC lub iCLIP. Profil CLASSIC, z jednostronnym ryflowaniem i o wymiarach 21x145x2150-5190 mm, posiada właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się, np. jako wykończenie stopni tarasowych. Ryflowanie przyczynia się do zwiększenia odpływu wody, co w konsekwencji wpływa na przedłużenie żywotności tarasu.

Natomiast iCLIP to deski o gładkiej powierzchni i o wymiarach 22x120x2150-5190mm. Profile o uwydatnionej, unikalnej strukturze usłojenia pozwalają projektować powierzchnie o jednolitej fakturze i nowoczesnym wyglądzie. Dostępne w ofercie firmy DLH Poland profile różnią się między sobą również sposobem montażu, który może być wykonany na wkręty lub na klipsy.  

Deska Cumaru DLH Poland

  • profil Classic wymiar 21×145 mm – cena od 37,00 zł brutto/mb
  • profil iClip wymiar 22×120 mm – cena od 34,00 zł brutto/mb

wraz z całym systemem montażu (legary i wkręty)

 

Leave a Reply