Deski tarasowe z egzotycznego drewna

Aranżując przydomowy ogród warto zaplanować obszerny taras, który stanie się dodatkową przestrzenią relaksu. Inspirację do stworzenia barwnej dekoracji można zaczerpnąć z gorących, egzotycznych krain.

Deski z afrykańskiego drewna Denya firmy DLH Poland, o wyjątkowym, złotym ornamencie to doskonały sposób na stworzenie egzotycznej aranżacji tarasu.

Drewniany taras to element coraz częściej pojawiający się w małej architekturze przydomowych ogrodów. Funkcjonalna, zadaszona przestrzeń może w pogodne dni służyć jako przedłużenie przestrzeni mieszkalnej. Ten „zewnętrzny salon” warto zaaranżować w bardzo modnym, egzotycznym stylu. Trwałe deski z drewna Denya firmy DLH Poland o szlachetnej kolorystyce złota i brązu z ciemniejszymi pasami, w połączeniu z odpowiednio dobraną roślinnością i meblami ogrodowymi pozwolą stworzyć w ogrodzie niepowtarzalny klimat ciepłych krajów.

Deski tarasowe z egzotycznego drewna

Złocista deska tarasowa z drewna Denya, fot. DLH Poland

Denya jest gatunkiem pochodzącym z Afryki. Drzewa rosnące w zachodniej i centralnej części kontynentu przyzwyczajone są do obfitych opadów deszczu i ekstremalnych temperatur – stąd też wysoka wytrzymałość drewna pozyskiwanego z tego gatunku. Regularne stosowanie oleju impregnującego przeznaczonego na zewnętrzne nawierzchnie drewniane będzie wystarczającym zabiegiem pielęgnacyjnym. Preparat pozwala zapobiec naturalnemu procesowi patynowania, który polega na pojawieniu się srebrzystej powłoki na zewnętrznej stronie drewna. Dużą zaletą gatunku jest wysoka odporność na grzyby i owady. Deski te posiadają najwyższą, pierwszą klasę trwałości według PN-EN 350-2:2000. Ich wytrzymałość w odkrytej architekturze określa się kilkadziesiąt lat.

Orientacyjne ceny:
Deska tarasowa z drewna Denya – 21 mm x 145 mm – 33 zł/mb brutto

Leave a Reply