Podstawowe zabezpieczenie drewnianych płotów i parkanów

Coraz większa liczba zabudowań i ich bliskość sprawiają, że chcemy w odpowiedni sposób chronić swoją prywatność. Zastosowanie drewnianych płotów oraz parkanów umożliwia nie tylko stworzenie oazy spokoju, ale chroni także przed nadmiernymi podmuchami wiatru czy hałasem.

Drewniany parkan bądź solidny płot pozwalają skutecznie odgrodzić wybraną część terenu. Poza funkcją ochronną, stanowią one także doskonały element dekoracyjny. Aby trwale i bez problemów mogły służyć nam w każdych warunkach atmosferycznych, konieczne jest ich prawidłowe i dogłębne zabezpieczenie. Dużą uwagę należy poświęcić właściwemu doborowi produktów ochronnych oraz warunkom ich nakładania. Jeśli o to nie zadbamy, coraz większa wilgotność oraz niskie temperatury mogą sprawić, że nasze wysiłki pójdą na marne.

Podstawowe zabezpieczenie drewnianych płotów i parkanów

Impregnat barwiący Wood Stain chroni i zdobi naturalny surowiec

Drewno nie znosi nadmiernej wilgoci

Płoty czy parkany, jeżeli wykonane zostały w całości z drewna, ciekawie prezentują się w zestawieniu z otaczającą je zielenią bądź kontrastują z kamiennymi ścieżkami oraz murowanymi zabudowaniami. Aby zachować ten urok na wiele lat, warto należycie zaimpregnować drewno, co skutecznie ochroni je przed działaniem wilgoci. Jeżeli bowiem dostanie się ona wgłąb jego struktury, to sprawia, że drewno staje się pożywką i siedliskiem dla różnego rodzaju mikroorganizmów powodujących jego biologiczną korozję. Dodatkowo w okresie zimowym woda znajdująca się w drewnie zaczyna zamarzać, co prowadzi do jego pękania. Przed wszelkiego rodzaju wilgocią, a więc parą wodą, deszczem, osiadającą rosą czy topniejącym śniegiem, powierzchnię drewna skutecznie zabezpieczy przezroczysty, alkidowy impregnat barwiący Wood Stain marki Bondex. Tworzy powłokę, która chroni drewniane podłoże przed atakiem grzybów, sinizny oraz pleśni. Dzięki temu rekomendowany jest do impregnacji wszystkich elementów płotów i parkanów, nawet tych, które mają bezpośredni kontakt z glebą lub są w nią wkopane. Przed jego nałożeniem, jako pierwszą warstwę na surowe drewno koniecznie należy zastosować głęboko penetrujący preparat biobójczy Bondex Wood Preserver.

Podstawowe zabezpieczenie drewnianych płotów i parkanów

Wysokiej jakości pigmenty zawarte w impregnacie Wood Stain chronią drewno przed słońcem

Słońce groźne dla drewna

Wszelkiego rodzaju drewniane ogrodzenia są przez przez cały rok wystawione na działanie skrajnych warunków atmosferycznych. Najważniejsze wydaje się oczywiście zabezpieczenie ich przed wilgocią i wodą, ale także światło słoneczne prowadzi do jego korozji. W okresie letnim nadmiernie wysusza strukturę drewna, co powoduje pęknięcia i rozwarstwienia. Ponadto promienie UV, przyspieszają rozkład struktury drewna i jego powierzchniowe szarzenie. Dzięki zawartości specjalnie wyselekcjonowanych pigmentów, impregnat Bondex Wood Stain zabezpiecza drewno przed ich działaniem i pozwala na długo utrzymać jego naturalny wygląd.

Dużym zagrożeniem dla stabilności i wytrzymałości drewnianych płotów i parkanów, są także dobowe różnice temperatur. O ile w ciągu jesiennych czy nawet zimowych dni, temperatura powietrza nie spada poniżej zera, to po zachodzie słońca wilgoć szybko osiada na lekko przesuszonych powierzchniach i jest wchłaniana w głąb materiału. Mróz sprawia, że zamarza ona i zwiększa swoją objętość, tym samym powodując pęknięcia. W powstałych w ten sposób szczelinach, lubią zagnieżdżać się różnego rodzaju szkodniki – owady bądź grzyby. Impregnacja wysokiej jakości preparatem umożliwia stworzenie elastycznej powłoki, która zapobiega tego rodzaju problemom i gwarantuje ochronę przed słabnięciem struktury drewna.

Podstawowe zabezpieczenie drewnianych płotów i parkanów

Leave a Reply