Betonowe meble do ogrodu i na taras

Podczas długiej zimy z utęsknieniem czekamy na pierwsze ciepłe dni, które będziemy mogli spędzić na łonie natury – w ogródkach i na tarasach. Przepis na piękną przestrzeń przydomową to nie tylko odpowiedni dobór roślin, ale także mebli oraz akcesoriów dekoracyjnych. Te z betonu architektonicznego stanowią nowoczesną i stylową oprawę przyrody oraz oryginalną alternatywę dla popularnych mebli drewnianych czy rattanowych.

Betonowe meble do ogrodu i na taras

fot. Morgan & Möller

Wybór mebli i akcesoriów zewnętrznych nie jest łatwy, gdyż powinny one łączyć w sobie estetykę, funkcjonalność oraz trwałość. Dobrze, aby wyposażenie ogrodowe nie przyćmiło naturalnego piękna otoczenia, ale dyskretnie je podkreśliło. Meble z betonu architektonicznego Morgan & Möller to proste geometryczne kształty, czyste formy i surowy charakter materiału, który doskonale współgra z bogactwem otaczającej nas natury, tworząc nowoczesne ogrodowe aranżacje. Idealnie sprawdzą się w ogrodach wielbicieli harmonijnych, uporządkowanych przestrzeni o designerskim charakterze.

Betonowe meble do ogrodu i na taras

fot. Morgan & Möller

W ofercie marki znajdują się nie tylko meble, takie jak stoły, szezlongi, fotele i sofy, ale również akcesoria betonowe: litery dekoracyjne, świeczniki, misy czy donice. Proste, nowoczesne formy produktów Morgan & Möller czynią z nich doskonałą alternatywę dla tradycyjnych rzeźb i odlewów ogrodowych, których styl bywa niekiedy dyskusyjny. Czasem nawet niewielki akcent potrafi nadać przydomowej przestrzeni wyjątkowy charakter.

Betonowe meble do ogrodu i na taras

fot. Morgan & Möller

Na szczególną uwagę zasługuje wielofunkcyjny mebel Pentagon łączący w sobie funkcje praktyczne i dekoracyjne. Może on posłużyć za stolik, siedzisko i nowoczesną ozdobę ogrodu. Kształt bryły będącej skrzyżowaniem pięciokątów, prostokątów i kwadratów pozwala na stworzenie ciekawych układów aranżacyjnych poprzez zestawienie kilku elementów. Taka geometryczna instalacja nada przestrzeni ogrodowej artystyczny charakter. Dodatkowo puste wnętrze sprawia, że mebel jest lżejszy niż mogłoby się wydawać. Większość produktów Morgan & Möller zbudowanych jest z cienkościennych elementów, dzięki czemu ich waga pozytywnie zaskakuje.

Betonowe meble do ogrodu i na taras

fot. Morgan & Möller

Produkty Morgan & Möller są odporne na warunki panujące na zewnątrz i, w przeciwnieństwie do mebli drewnianych czy plastikowych, mogą służyć za wyposażenie całoroczne. Do ich wykonania używana jest mieszanka zawierająca środek hydrofobowy ograniczający absorpcję wody. Akcesoria betonowe, które mają być wykorzystywane w pomieszczeniach mokrych lub na zewnątrz budynków zostają dodatkowo powierzchniowo zaimpregnowane. Specjalny preparat  tworzy na powierzchni betonu przezroczystą błonę, która zapobiega wnikaniu wilgoci i zanieczyszczeń w głąb struktury.  Zabezpieczone w ten sposób elementy stają się bardziej odporne na urazy mechaniczne i działanie chemikaliów. Ułatwia to również czyszczenie produktu, co jest cechą niezwykle pożądaną w przypadku mebli ogrodowych. Warto podkreślić, że możliwość swobodnego użytkowania w warunkach zewnętrznych dotyczy również betonowych mebli tapicerowanych, np. foteli i sof z linii Modular. Istnieje opcja zamówienia obicia uszytego ze specjalnych tkanin przystosowanych do użytkowania na zewnątrz.

Dossier produktów

– Stolik kawowy Coffee Break 40x100x100 cm;
– Stół Let`s Dine 90x200x100cm;
-Sofa Modular – np. przy trzech modułach 70x210x85 cm; duży wybór tapicerek (m.in. skóra naturalna wykorzystywana na obiciach siedzeń samochodów Bentley);
-Fotel Modular 70x90x85 cm; duży wybór tapicerek (m.in. skóra naturalna wykorzystywana na obiciach siedzeń samochodów Bentley);

-Pentagon, stolik – siedzisko – pufa – wymiary: 42x76x52 cm., duży wybór tapicerek (m.in. skóra naturalna wykorzystywana na obiciach siedzeń samochodów Bentley)
– Akcesoria dekoracyjne (doniczki, świeczniki, litery dekoracyjne i inne);

Leave a Reply