Lakierobejce – naturalna ochrona drewna

Naturalne, ekologiczne, ponadczasowe. Drewno świetnie prezentuje się w środku i jeszcze lepiej na zewnątrz. Drewniana elewacja, meble ogrodowe, czy taras tworzą niezwykle przytulny nastrój. Drewno odpowiednio zabezpieczone jest nie do zdarcia.

Jak wino

Drewno eksponowane na zewnątrz niszczeje pod wpływem kapryśnej aury. Ale odpowiednio zaimpregnowane, z upływem czasu, wygląda coraz ładniej. Niczym wino, im starsze tym jego smak bardziej wykwintny. Warto zainwestować w jak najlepsze produkty do jego konserwacji, które uchronią je przed niekorzystnym wpływem opadów, promieni UV, czy działaniem mikroorganizmów.

Lakierobejce - naturalna ochrona drewna

fot. Benjamin Moore

Naturalna ochrona

Linia produktów do drewna eksponowanego na zewnątrz – Arborcoat® marki t.  to skuteczna ochrona naturalnego surowca oparta o ekologiczną recepturę. Można nimi odnowić drewnianą elewację, taras, werandę, płot, czy meble ogrodowe.  Firma postawiła sobie za cel stworzenie preparatów na bazie wody, które swoją skutecznością przewyższą te rozpuszczalnikowe. Wodorozcieńczalne lakierobejce znakomicie przeszły testy na poligonie badawczym w Arizonie, gdzie temperatura sięgała nawet do 50°C. Okazały się trzy razy bardziej odporne na zmiany temperatury, opady, promieniowanie UV i działanie mikroorganizmów. A dzięki swojej ekologicznej formule z niską zawartością lotnych związków organicznych tzw. LZO są bezpieczne dla środowiska naturalnego.

Lakierobejce - naturalna ochrona drewna

fot. Benjamin Moore

Portfolio marki Benjamin Moore obejmuje dwie lakierobejce o matowym stopniu połysku: półtransparentną – Arborcoat 638 i w pełni kryjącą – Arborcoat 640. Do drewnianych podłóg, szczególnie narażonych na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania dodatkowo przewidziano półmatowy, bezbarwny lakier – Arborcoat Exterior Clear Coat 636 (wymagany jedynie w przypadku lakierobejcy półtransparentnej).

Lakierobejce - naturalna ochrona drewna

fot. Benjamin Moore

Kolory Ziemi

Chcąc uzyskać naturalny efekt wymalowania, z wyraźnie widocznymi słojami drewna należy wybrać Arborcoat 638. Jest dostępny z mieszalnika w 75 odcieniach: jasnożółtych, beżowych, brązowych oraz zielonych. Produkt nakłada się na dokładnie oczyszczoną i suchą powierzchnię. Idealnie wnika w drewno i tworzy jednolitą, półtransparentną powłokę, zabezpieczającą je przed negatywnym działaniem wody, słońca, czy mikroorganizmów.

Lakierobejce - naturalna ochrona drewna

fot. Benjamin Moore

Kolor i struktura

Nowa lakierobejca Arborcoat 640 występuje w pełnej gamie kolorystycznej marki Benjamin Moore, dzięki czemu daje znacznie więcej możliwości. Tworzy ciekawy efekt dekoracyjny, bo choć jest w pełni kryjąca zachowuje charakterystyczną dla drewna strukturę. Z powodzeniem może być też stosowana na powierzchniach imitujących drewno.

Lakierobejce - naturalna ochrona drewna

fot. Benjamin Moore

Leave a Reply