Kolorowa nawierzchnia w ogrodzie

Planując ogród bierzemy pod uwagę ukształtowanie terenu, warunki geologiczne, dobieramy roślinność względem nasłonecznienia i wilgotności powietrza. A co z alejkami, które nas do niego poprowadzą? Proste i szare już dawno wyszły z mody. Możemy więc wypełnić nasz ogród kolorem i to nie tym, pochodzącym od kwiatów, a tym, który leży u naszych stóp.

Żywa zieleń trawnika znakomicie komponuje się z grafitem, czerwienią i żółcią. Kostka brukowa, która zapewni nam te odcienie ożywi nasz ogród i usystematyzuje zaplanowaną florę. Fantazja o trapezowym kształcie znakomicie układa się w najrozmaitsze wzory, a bogata kolorystyka pobudza naszą wyobraźnię i podpowiada kreatywne rozwiązania.

Można z niej ułożyć niemal ogrodowy obraz – wyjaśnia ekspert firmy Bruk Agnieszka Krasowska – Dzięki nieregularnym kształtom i różnej wielkości można ją łatwo połączyć z kostką standardową – dodaje.

Kolorowa nawierzchnia w ogrodzie

fot. Bruk

Kolory kostki możemy dobrać w zależności od tego, w jakim stylu chcemy urządzić naszą enklawę spokoju. Do ogrodów w stylu angielskim z pewnością pasować będzie kostka z efektem postarzenia. Paleta Nestor to odcienie, dające wrażenie naturalnego kamienia, który nie oparł się działaniu opadów atmosferycznych, więc nasza ścieżka będzie wyglądać jakby była ułożona w tym miejscu wieki temu. Ogrody nowoczesne znakomicie wypełni Fantazja o podstawowym wybarwieniu, natomiast w ogrodzie o charakterze śródziemnomorskim sprawdzi się Fantazja rosso z serii callisto.

Kolorowa nawierzchnia w ogrodzie

fot. Bruk

Brukowanie podjazdu i pozostałych ścieżek może być nie lada wyzwaniem, ale efekt bywa imponujący. Jasną kostkę można ująć w ciemne kontury, poprzecinać harmonizującym odcieniem lub dodać pobudzający i żywy detal. Szarości też nie wolno ignorować. Mimo codziennego obcowania z tym kolorem, można pokusić się o otoczenie nim błękitnego basenu. Fantazja w barwach jesieni świetnie komponuje się z zestawem mebli w kolorze wenge w miejscu przeznaczonym na wypoczynek. Warto zadbać, aby alejki doprowadziły nas zarówno do miejsca na ogrodowego grilla, altanki, huśtawki i kosza na śmieci. Uchroni to nasz trawnik przed niepotrzebnym narażeniem na ubytki.

Kolorowa nawierzchnia w ogrodzie

fot. Bruk

Projektować kolorem możemy również wówczas, gdy dobieramy kwiaty lub krzewy o liściach w kolorze innym niż zielony. Trzmielina oskrzydlona nazywana również płonącym krzewem będzie pięknie wyglądać w towarzystwie ścieżki w kolorze zbliżonym do beżu, natomiast kępy wrzosów lubią biel i odcienie szarości. Tak samo jak urządzamy wnętrze salonu – możemy urządzić kwietniki, klomby i całą zieloną przestrzeń wokół domu. Wystarczy odrobina wiedzy, szczypta kreatywności i kilka ziaren dobrych chęci.

Kolorowa nawierzchnia w ogrodzie

fot. Bruk

Leave a Reply