Które krzewy ozdobne do ogrodu są łatwe w pielęgnacji?

Zadbany ogród, w którym rosną piękne i kolorowe rośliny to marzenie każdego właściciela przydomowego ogródka. Aranżacja ogrodu wymaga dobrania odpowiednich roślin i krzewów ozdobnych, które będą cały rok cieszyły oko. Jakie rośliny wybrać do ogrodu? Które krzewy ozdobne będą łatwe w pielęgnacji?

Krzewy ozdobne – dlaczego warto?

Krzewy ozdobne do ogrodu spełniają kilka bardzo ważnych funkcji. Przede wszystkim urozmaicają ogród o różnych porach roku. Zachwycają barwą liści, kwiatów i owoców. Chronią przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów. Krzewy ozdobne to wybór dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu. Nie ma z nimi kłopotu w pielęgnacji. Krzewy kwitnące z reguły mają efektowne kwiaty (różaneczniki są wręcz bajkowe!) a krzewy zimnozielone stanowią doskonałe zielone tło ogrodu przez cały rok. Dzięki nim można stworzyć piękny i zadbany ogród, bez poświęcania czasu na pielęgnację zieleni. 

Jakie krzewy są łatwe w pielęgnacji?

Wybierając krzewy do ogrodu, warto wziąć pod uwagę nasłonecznienie ogrodu i rodzaj gleby. Dobierając krzewy do tych warunków stworzymy ogród, który nie będzie łatwy w uprawie i nie będzie wymagający. Jakie krzewy są łatwe w pielęgnacji? Na pewno forsycja. To krzew, który kwitnie od marca do kwietnia, a żółte kwiaty wprowadzają trochę koloru do szarego jeszcze ogrodu. Pięknie się prezentuje posadzona pojedynczo, jak w grupie. Sprzedaż clematisów w Świerklańcu  pokazuje, że te krzewy także są chętnie wybierane do ogrodu. Jest to roślina wieloletnia, o pięknych kwiatach. Kwitnie zwykle dwukrotnie, a więc może być ozdobą ogrodu przez cały rok. Pierwszy raz kwiaty pojawiają się w maju i czerwcu, by powtórzyć kwitnienie na tegorocznych pędach przed nadejściem jesieni. Kolejny krzew, łatwy w uprawie to hortensja. Ma okazałe kwiatostany, a ich kolor zależy od kwasowości gleby. Berberys to kolejny krzew, chętnie wybierany do ogrodów. Są to krzewy odporna na mrozy, a owoce pięknie wyglądają na tle śniegu. Ozdobę ogrodu przez cały rok stanowić będą tuje czy sumak octowiec. 

Leave a Reply