Zbuduj karmnik dla ptaków i wygraj narzędzia Dremel

Zbuduj karmnik dla ptaków i wygraj narzędzia DremelMarka Dremel zaprasza do udziału w wyjątkowym konkursie na DREMELowy karmnik. Akcja jest skierowana do osób lubiących majsterkować, którym los ptaków zimą nie jest obojętny. Patronat nad konkursem objął dr Andrzej Kruszewicz, dyrektor Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego.

– Dokarmianie ptaków w okresie od późnej jesieni aż do wczesnej wiosny to jedna z form ochrony tych pięknych zwierząt. To także ogromna przyjemność i wspaniała okazja, by przyjrzeć się mieszkańcom ogrodów i parków dokładniej i dowiedzieć się więcej o ich obyczajach. Budowa karmnika a następnie systematyczne dokarmianie ptaków to również praktyczna lekcja ekologii dla dzieci – tłumaczy dr Andrzej Kruszewicz, doktor weterynarii, ornitolog, podróżnik, współzałożyciel i kierownik warszawskiego „Ptasiego Azylu”.

Marka Dremel od dawna promuje projekty, w których liczy się pomysłowość i zespołowe działanie. Organizatorzy konkursu podkreślają, że warto przygotować „ptasią jadłodajnię” w większym gronie, namówić do wspólnego działania dzieci, przyjaciół. Jest to doskonała okazja, by spędzić razem czas i rozwinąć zdolności manualne oraz kreatywne myślenie. Rodzinne majsterkowanie wzmacnia także więzy rodzinne i daje dużo satysfakcji zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Organizatorzy konkursu razem z Warszawskim Ogrodem Zoologicznym zachęcają do wykorzystania podczas budowania karmników przedmioty, które uważamy już za mało użyteczne. Mogą to być plastikowe butelki, kawałki drewna, opakowania po jogurtach lub kubeczki i talerzyki ze zdekompletowanej zastawy. Chodzi o łatwo dostępne materiały z najbliższego otoczenia, którym można darować „nowe życie”, a jednocześnie pomóc ptakom zimującym w sąsiedztwie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wykonać niepowtarzalny karmnik dla ptaków wykorzystując do tego surowce recyklingowe, krótko opisać proces jego powstawania oraz osobiste odczucia związane z jego wykonaniem (dlaczego karmnik będzie atrakcyjny dla ptasich sąsiadów i jaką frajdę sprawiło nam wspólne majsterkowanie), a następnie zamieścić zdjęcia swojej pracy w serwisie www.pomyslodajnia.pl.

Uczestnicy konkursu mają szansę wygrać niepowtarzalne zestawy narzędzi wielofunkcyjnych Dremel:

  • I miejsce – Dremel 4000KE Platinum Edition i Książka inspiracji Dremel,
  • II miejsce – Dremel 8200JF Li-Ion i Książka inspiracji Dremel,
  • III miejsce – Dremel 3000KE wersja jubileuszowa oraz Książka inspiracji Dremel.

Dodatkowo autorzy 10 wyróżnionych prac zostaną nagrodzeni narzędziami Dremel 12 w 1 i Książkami inspiracji Dremel.

Zbuduj karmnik dla ptaków i wygraj narzędzia Dremel

Aby wykonany karmnik oprócz warstwy estetycznej zachwycił swoją funkcjonalnością, dr Andrzej Kruszewicz przygotował kilka praktycznych wskazówek:

  • zbyt jaskrawe kolory mogą odstraszać ptaki,
  • pokarm powinien być osłonięty przed deszczem i śniegiem,
  • wysuwana szuflada lub odczepiany spód ułatwią utrzymanie czystości,
  • karmnik powinien być zawieszony w miejscu niedostępnym dla drapieżników.

Konkurs na DREMELowy karmnik trwa od 10 września do 6 listopada. Regulamin oraz szczegółowe informacje dotyczące budowania karmników i dokarmiania ptaków znajdują się na stronie pomyslodajnia.pl.

Zbuduj karmnik dla ptaków i wygraj narzędzia Dremel

Leave a Reply