Wykorzystaj ostatnie dni na renowację mebli w ogrodzie

To już ostatnia szansa, aby zabezpieczyć drewno przed zimą. Korzystając z innowacyjnego środka, można jeszcze szybko i sprawnie przygotować meble ogrodowe na ciężkie warunki atmosferyczne.

Pogoda sprzyja coraz mniej pracom w ogrodzie, ale jeżeli trafi się jeszcze słoneczny dzień bez opadów, to warto go jak najlepiej wykorzystać. Drewniane przedmioty, które służyły nam przez okres od wiosny do jesieni potrzebują właściwej pielęgnacji. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się ich właściwościami w następnym sezonie.

Stosunkowo wysoka wilgotność oraz niskie temperatury zmuszają do wyboru najwyższej jakości produktu, który działa natychmiast po nałożeniu. Bondex Lazura 4 lata to środek, który pozwala na głęboką penetrację powierzchni i zapewnia jej wysoką ochronę.

Wykorzystaj ostatnie dni na renowację mebli w ogrodzie

Bondex Lazura 4 lata pozwala na głęboką penetrację powierzchni i zapewnia jej wysoką ochronę

Natychmiastowa odporność i intensywny kolor

Z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe, należy odpowiednio przygotować się do pracy. Jeżeli istnieje taka możliwość to meble ogrodowe warto wstawić do pomieszczenia, w którym mogłyby choć trochę przeschnąć. Drewno dzięki swoim właściwościom stosunkowo szybko oddaje wodę, a jeżeli było wcześniej odpowiednio zabezpieczone, to tym łatwiej będzie je osuszyć. Zastosowanie satynowej lazury do drewna nie tylko ochroni naturalny surowiec przed działaniem wody, promieni UV czy szkodników biologicznych, ale także umożliwi utrzymanie jego powierzchni w czystości. Środek wnika głęboko w strukturę drewna i natychmiastowo tworzy odporną na działanie wody barierę. Powłoka uzyskuje pyłosuchość już po 30 minutach. Duża ilość pigmentów zastosowana w produkcie sprawia, że już po nałożeniu jednej warstwy można osiągnąć intensywny efekt kolorystyczny.

Wykorzystaj ostatnie dni na renowację mebli w ogrodzie

Powierzchnie przedmiotów przeznaczonych do lazurowania trzeba solidnie oczyścić i odtłuścić

Łatwa aplikacja i szybkie schnięcie

Zabezpieczenie drewnianych mebli ogrodowych przy użyciu Bondex Lazura 4 lata jest znacznie ułatwione z uwagi na konsystencję produktu. Żelowa formuła środka zapobiega jego kapaniu i sprawia, że nie są potrzebne dodatkowe zabezpieczenia miejsc, w których wykonujemy prace. Nie musimy także martwić się o powstawanie zacieków, gdyż produkt doskonale się rozprowadza i nie spływa. Istotną kwestią jest oczywiście przygotowanie podłoża, aby środek dobrze do niego przylegał i mógł działać zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Powierzchnie przedmiotów przeznaczonych do lazurowania trzeba solidnie oczyścić i odtłuścić. Najlepiej użyć do tego drobnoziarnistego papieru ściernego i np. benzyny ekstrakcyjnej. Na tak przygotowane podłoże należy zaaplikować 2 – 3 warstwy lazury do drewna, co zagwarantuje zakładany efekt zabezpieczający. Każda z powłok schnie ok. 3 godzin i wtedy można nakładać następną. Tym sposobem w ciągu jednego dnia będziemy w stanie właściwie zabezpieczyć drewno.

Leave a Reply