Przyjemność z grillowania: grill węglowy

Rodzinne spotkanie w ogrodzie czy weekendowy piknik z przyjaciółmi nie może odbyć się bez grillowania i przygotowania smacznych potraw z rusztu. Wielu z nas wybiera tradycyjne grille węglowe, aby przyrządzić kiełbaski z chrupiącą skórką, soczyste mięso czy opieczone warzywa. Wybierając grill węglowy warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie i wygodzie jego użytkowania. Idealnym rozwiązaniem będzie grill Dorado firmy Landmann, który posiada duży ruszt, ale także praktyczny pojemnik na popiół oraz system regulacji wysokości półki węglowej.

Grill Dorado firmy Landmann składa się z piecyka i dwuwarstwowej pokrywy z wbudowanym termometrem, które są osadzone na stabilnych nogach. Przydatnym rozwiązaniem są 2 boczne oraz 1 dolna półka, na którą można odkładać akcesoria podczas grillowania. Bezpieczeństwo w trakcie użytkowania gwarantuje z kolei otwierana klapa piecyka, przez którą można dokładać brykiet, a także system regulacji wysokości płyty węglowej, na której leżą rozżarzone węgle. Grill Dorado został wyposażony w półkę na popiół umożliwiająca szybkie wyczyszczenie urządzenia po zakończonym grillowaniu. Ważne jest także to, że model ten posiada duży żeliwny ruszt oraz półkę do podgrzewania potraw.  Dzięki temu możemy przygotować posiłek dla 10 osób.

Rozpalenie grilla węglowego nie zawsze bywa proste. Firma Landmann przygotowała zestaw startowy składający się z węgla drzewnego nasączonego podpałką płynną. Wystarczy położyć worek z brykietem na półce węglowej i go podpalić, aby po 15 minutach rozpocząć grillowanie. Ciekawym dodatkiem są też zrębki drzewne wykonane z beczek, w których leżakował Jim Beam. Ten szlachetny zapach alkoholu pozwoli aromatyzować np. grillowane steki. Po zakończonym grillowaniu warto od razu oczyścić grilla tak, aby był gotowy na następne barbecue. Nieoceniona podczas tej pracy będzie szczotka Deluxe, która składa się ze skrobaka ze stali szlachetnej, gąbki z tworzywa sztucznego i włosa z mosiądzu. Pozwala ona na dokładne wyczyszczenie rusztu, szczególnie tego wykonanego z żeliwa.

Przykładowa wycena:

Grill węglowy Dorado firmy Landmann, cena brutto 999 zł
Zrębki wędzarnicze Jim Beam firmy Landmann, cena brutto 39,99 zł
Węgiel instant/zestaw startowy do grilla firmy Landmann, cena brutto 10,99 zł
Szczotka do czyszczenia grilla Deluxe firmy Landmann, cena brutto 14,99 zł

Leave a Reply