Nietypowe płytki drewnopodobne do aranżacji mieszkania

Płytki imitujące naturalne surowce są wciąż bardzo popularne, mowa tutaj nie tylko o marmurze, kamieniu, ale również o drewnie. Te elementy dekoracyjne wpisują się praktycznie do każdego stylu, w jakim może zostać urządzone mieszkanie. Płytki drewnopodobne dają wiele możliwości w aranżacji kuchni, łazienki, salonu oraz pokoju dziecięcego. To materiał bardzo trwały, estetyczny i prosty do utrzymania w czystości. Wśród designerskich płytek imitujących naturalne surowce znajdują się również nietypowe produkty. Jednym z nich jest jodełka drewnopodobna.

Płytki drewnopodobne – czym się cechują?

Płytki ze wzorem drewna dostępne są w różnych kolorach, odcieniach oraz rozmiarach. To wspaniała i naturalna alternatywa dla paneli. Płytki są trwałe, odporne na wilgoć oraz na zarysowania, można je łatwo utrzymywać w czystości, sprawdzą się również we wnętrzach z ogrzewaniem podłogowym. Kafle nadają się do wnętrz intensywnie użytkowanych, narażonych na wilgoć oraz na zabrudzenia. Całość można wykończyć fugą w dowolnym kolorze. Płytki drewnopodobne coraz częściej goszczą na tarasach oraz na balkonach.

Kafle gresowe dają duże możliwości aranżacyjne, za ich pomocą wykańcza się łazienki, kuchnie oraz salony. Można je kleić na ścianach oraz na podłogach. Z kolei jodełka drewnopodobna to produkt wprost stworzony do dekorowania. Niewielkie, dekoracyjne elementy o nietypowych kształtach i rozmiarach pomogą stworzyć wyjątkowe wnętrze. Podkreślą nowoczesny wystrój oraz przyciągną spojrzenia. Jodełki drewnopodobne sprawdzą się w łazience, w kuchni oraz w przedpokoju. Pasują niemal do wszystkich materiałów, a szeroki wybór deseni pomoże stworzyć nawet najbardziej oryginalną aranżację.

Jodełka drewnopodobna w aranżacjach we wnętrzach

Płytki jodełki mogą stanowić jedynie niewielki element dekoracyjny we wnętrzu, np. przykleja się je na jednej ścianie w niewielkiej toalecie, w łazience nad lustrem albo w kuchni nad blatem kuchennym. W innych aranżacjach jodełki drewnopodobne będą elementem centralnym pomieszczenia. Podłoga wykonana z płytek jodełek bardzo dobrze prezentuje się w mieszkaniach. Do złudzenia przypomina drogi i naturalny parkiet, ale wolna jest od jego wad. Jodełka często gości w mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym, prowansalskim, skandynawskim, ale ciepłe kolory oraz rysunek drewna sprawia, że doskonale przełamuje surowy klimat wnętrz loftowych i industrialnych. Jodełka drewnopodobna bardzo dobrze wygląda na ścianie w salonie lub w przedpokoju, całość można podświetlić, aby jeszcze mocniej podkreślić jej wyjątkowy styl.

Leave a Reply