Na co zwrócić uwagę wybierając drewniane meble do ogrodu?

Piękny ogród to coś, co z pewnością marzy się wielu osobom. Nie ma co ukrywać, że zieleń potrafi w znaczący sposób wpłynąć na samopoczucie. Musimy jednak pamiętać o tym, że ogród to nie tylko ta zieleń. W każdym ogrodzie powinny znaleźć się jakieś meble i należy wybrać takie meble, które będą pasować do otoczenia.

Firmy oferujące drewniane meble do ogrodu

Często zachwycamy się wizją spędzania czasu w ogrodzie – nie ma w tym niczego złego, ale trzeba też mieć na uwadze, że pogoda nie zawsze dopisuje. Na warunki atmosferyczne nie mamy wpływu, ale możemy się na nie przygotować – wystarczy spojrzeć na drewniane meble do ogrodu Feldmann.

Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że meble dzielą się na dwie grupy – wykonane z drewna krajowego i propozycje zrobione z drewna egzotycznego. Poleca się zdecydowanie na jeden z gatunków egzotycznych. Ma to swoje uzasadnienie w dużej ilości substancji oleistych i kwasu krzemowego. Tym samym mamy pewność co do odporności na zmienne warunki atmosferyczne i niekorzystne działanie różnych detergentów. Do tego można jeszcze dodać to, że meble nie nasiąkają wodą. Przy drewnie egzotycznym ewentualnym kłopotem może okazać się szarzenie. Szarzenie dotyczy drewna, które jest surowe i niezaimpregnowane. Z drugiej strony zapobieganie temu procesowi jest łatwym zadaniem – wystarczy skorzystać z powłoki oleju do drewna.

Drewniane meble do ogrodu – wizytówka

Warto też spojrzeć na to zupełnie inaczej – ogród jest wizytówką domu. Skoro ogród jest wizytówką, to znaczenie mebli jest ogromne. Poza wspomnianymi informacjami należy też pamiętać o tym, że potrzebne jest coś, co będzie po prostu pasować do ogrodu.

Oczywiście ważne jest też to, jak o nasze drewniane meble ogrodowe będziemy dbać. Jeżeli zapomnimy o konserwacji, wartość estetyczna szybko ulegnie obniżeniu – przebarwienia, odpryski czy pleśń to tylko niektóre kłopoty, z jakimi można się zetknąć. Konieczne zabiegi ochronne to czyszczenie, impregnowanie i olejowanie.

Czyścić meble należy przynajmniej raz w sezonie. Przy impregnacji sprawa wygląda tak, że każde drewno wykorzystane w ogrodzie powinno zostać poddane temu zabiegowi. Impregnację zaleca się powtarzać, co 2-4 lata. Olejowanie wykonuje się maksymalnie dwa razy do roku.

Leave a Reply