Jesienne sprzątanie w ogrodzie minimalnym wysiłkiem

Jesień w ogrodzie kojarzy się z porządkami i ciężką pracą. Warto jednak zostawić ogród w jak najlepszej formie, by na wiosnę znów zachwycał swoim wyglądem. Użycie odpowiednich narzędzi sprawi, że praca będzie szybsza i przyjemniejsza, a cokolwiek zaburzy piękno ogrodu zostanie… dosłownie zdmuchnięte!

Pozbyć się liści

Jesienią ogród powinien być regularnie sprzątany z opadłych liści. Szczególnie trzeba zadbać o trawniki – przykryta nimi murawa bardzo szybko zaczyna chorować. Warto też poświęcić trochę czasu ścieżkom i podjazdom – pokryte liśćmi mogą być niebezpiecznie śliskie. Można je usuwać ręcznie za pomocą grabi albo szczotki, ale jest to czasochłonne. Pojawia się również problem, co zrobić z zebranymi liśćmi. Pomocna może okazać się dmuchawa. Umożliwia nie tylko sprzątanie liści, ale również śmieci, skoszonej trawy, ściętych fragmentów gałęzi z żywopłotu.

Wybrać najlepszą dmuchawę

Trzeba pamiętać, że maszyna powinna mieć skuteczny układ tłumienia drgań. Amortyzatory zmniejszają obciążenie ramion i dłoni użytkownika. Należy także zwrócić uwagę na moc silnika – do większych powierzchni potrzeba wydajniejszych maszyn.  Warto też sprawdzić, czy maszyny wyposażona jest w profesjonalny filtr powietrza umożliwiający długotrwałą pracę w warunkach dużego zapylenia.

Do profesjonalnej pracy najlepiej nadają się modele plecakowe wyposażone w szelki z pasem biodrowym oraz paskiem na wysokości piersi, redukującym obciążenie pleców.

Przy jesiennych porządkach w mniejszych ogródkach niezastąpiona może okazać się dmuchawa z możliwością zbierania. Po dołączeniu odpowiednich elementów dmuchawa działa tak samo, jak odkurzacz.

Dmuchawy firmy Husqvarna wyróżnia wielozadaniowość: możliwe jest zbieranie liści w trybie odkurzania. Co więcej, niski hałas silników sprawia, iż urządzenia te stosowane mogą być w obrębie osiedli mieszkaniowych. Dzięki temu sprzyjają użytkownikowi, jak i jego otoczeniu – powiedział Jerzy Banaszczyk, ekspert firmy Husqvarna.

Szeroki wybór

Husqvarna 380BTS
Husqvarna 380BTS to profesjonalna dmuchawa plecakowa o przepływie powietrza na poziomie 24 m3 na minutę. Potężny silnik X-Torq® redukuje zużycie paliwa do 20%,     zaś emisja spalin jest ograniczona do 75%. Profesjonalny filtr powietrza zapewnia wydłużony czas użytkowania oraz bezawaryjną obsługę. Zmodernizowaną uprząż z pasem biodrowym zdecydowanie zmniejsza odczuwalne obciążenie.

Jesienne sprzątanie w ogrodzie minimalnym wysiłkiem

Dmuchawa Husqvarna 380BTS

Husqvarna 356BTx
To rewolucyjna, profesjonalna dmuchawa. Charakteryzuje się najniższym poziomem hałasu na rynku, może więc być używana na osiedlach mieszkaniowych, gdzie obowiązują ograniczenia poziomu hałasu. Doskonałe działanie dmuchawa ta zawdzięcza silnikowi

E-TECH® II oraz wyjątkowej ergonomii. Husqvarna 356BTx posiada dźwignię gazu mocowaną na rurze wylotowej.

Jesienne sprzątanie w ogrodzie minimalnym wysiłkiem

Dmuchawa Husqvarna 356BTx

Husqvarna 130BT
Model Husqvarna 130BT jest wyjątkową i lekką dmuchawą plecakową. Idealnie nadaje    się do pielęgnacji ogrodów i parków o dużych powierzchniach. Duża moc oraz niewielki ciężar sprawiają, że praca wykonywana jest szybciej i bardziej komfortowo. Niski poziom drgań oraz ergonomiczne uchwyty i szelki pomagają pracować bardziej wydajnie,        przy mniejszym obciążeniu dłoni i ramion.

Jesienne sprzątanie w ogrodzie minimalnym wysiłkiem

Dmuchawa Husqvarna 380BTS

 

Leave a Reply