Ażurowe panelowe ogrodzenie

Oprócz wymarzonego, starannie wypielęgnowanego ogrodu wokół domu potrzebne jest jeszcze ogrodzenie. Połączeniem funkcjonalności oraz estetyki z pewnością mogą okazać się systemy panelowe Legi.

Ażurowe panelowe ogrodzenie

fot. Legi

Ogrodowa enklawa

Czyż nie każdy marzy o pięknym przydomowym ogrodzie, który sprawi, że będziemy się w nim czuć naprawdę komfortowo?  Rośliny i krzewy to jedno. Trzeba jeszcze pomyśleć o odpowiednim ogrodzeniu. Idealnym rozwiązaniem przy grodzeniu ogrodów może być system panelowy R-Fil firmy Legi. Sprytna, ażurowa konstrukcja, składająca się z prętowych słupków oraz krat stanowić będzie solidną podporę dla ogrodowych roślin. Takie rozwiązanie jest alternatywą dla drewnianych płotów, które wymagają odpowiedniej troski oraz wielokrotnej konserwacji.

Ze względu na częste zmiany warunków atmosferycznych musimy zwrócić uwagę na zabezpieczenia materiału, z którego wykonane jest ogrodzenie. Drewno jest kapryśne i bardzo wrażliwe, więc stanowi nieco większy kłopot niż stal. Systemy panelowe Legi poddawane są procesowi cynkowania ogniowego. Jego głównym składnikiem jest cynk rozgrzany do temperatury 450 stopni Celsjusza. Zanurzone elementy pokrywane są antykorozyjną powłoką, która staje się odporna na słońce czy deszcz.  

Elegancja i funkcjonalność

Panelowe ogrodzenie cechuje przede wszystkim funkcjonalność oraz elegancki wygląd. Starannie wykonane łączenia spajają ze sobą całą konstrukcję za pomocą klem dociskowych oraz samozrywalnych śrub. Perfekcyjna, dyskretna kompozycja jest nie tylko trwała, ale również stabilna. Nie musimy martwić się o deformację stalowych prętów pod naciskiem zielonej roślinności. Odpowiednio dobrana wysokość ogrodzenia pozwoli nam uzyskać zamierzony efekt.

Niskie ogrodzenie o wysokości np. 70 cm sprawi, że nie tylko zaakcentujemy granicę, ale odgrodzimy naszą działkę od sąsiedzkiej posiadłości. Decydując się na nieco wyższe np. 2,40 m stworzymy wysoką „zieloną ścianę”, która zapewni nam prywatność.

Stawiając ogrodzenie wokół ogrodu warto pomyśleć nad rozwiązaniem systemów panelowych. Są nie tylko dyskretne, ale również użyteczne sprawiając, że będziemy czuć się dzięki nim naprawdę komfortowo.

Leave a Reply