Automatyczne nawadnianie ogrodu

Woda to podstawa życia nie tylko ludzi, ale także roślin. W okresie letnim, kiedy wysokie temperatury mocno wysuszają glebę, intensywne podlewanie jest koniecznością. W coraz większej liczbie nowoczesnych ogrodów odbywa się to poprzez system automatycznego nawadniania.

Możliwość połączenia systemu z czujnikami wilgotności i czujnikami deszczowymi sprawia, że jest on praktycznie niezależną jednostką nawadniającą. Z takim systemem możemy być spokojni o kondycję roślin w naszym zieleńcu przez całe lato.

Nowy automatyczny dzielnik wody GARDENA rozwiązuje kłopoty związane z pamiętaniem o regularnym podlewaniu ogrodu. Można go zastosować do różnych typów ogrodów, z różnorodną roślinnością. Dzielnik wraz ze sterownikiem nawadniania pozwala na polewanie kolejnych części ogrodu zgodnie z wymaganiami roślin i ustalonym programem.

Automatyczne nawadnianie ogrodu

fot. GARDENA

Steruj nawadnianiem

Dzielnik wody jest wspomagany sterownikiem nawadniania, który reguluje każdy cykl podlewania roślin w różnych sekcjach ogrodu. Sterownik jest łatwy do zaprogramowania i został wyposażony w wydajne ogniwa słoneczne, które ładują akumulator także podczas zachmurzenia. Panel sterujący można zdjąć z urządzenia, co ułatwia programowanie sterownika.

Urządzenie można zaprogramować do 6 nawodnień dziennie,   w dowolne dni tygodnia, a czas pojedynczego nawodnienia może trwać od 1 min do 9 godz. i 59 min. Dodatkowo dzięki czujnikowi deszczu i wilgotności gleby może wstrzymać lub przerwać automatyczne nawadnianie ogrodu.

Automatyczne nawadnianie ogrodu

GARDENA sterownik nawadniania C 1060 solar plus

Nawadniaj do 6 sekcji jednocześnie

Do dzielnika możemy podłączyć zraszacze mobilne, zraszacze wynurzane oraz system nawadniania kropelkowego. Rośliny mają różne zapotrzebowanie na wodę, dlatego czas nawadniania może być indywidualnie dopasowany do każdej z linii. Przykładowo część kwiatowa może być nawadniana dzięki GARDENA Micro-Drip-System, kiedy w tym samym czasie o nasz trawnik zadba system zraszający.

Automatyczne nawadnianie ogrodu

fot. GARDENA

Do jednego urządzenia można podłączyć od 2 do 6 linii nawadniania, przy zachowaniu wysokiego poziomu ciśnienia wody. Nie ma znaczenia w jakiej pozycji zamontujemy dzielnik. Zarówno w pozycji pionowej na ścianie, czy poziomej na ziemi, precyzyjnie dostarczy on wodę zgodnie z zaprogramowanymi preferencjami.

Automatyczne nawadnianie ogrodu

fot. GARDENA

Nowość! GARDENA automatyczny dzielnik wody.

  • W pełni zautomatyzowane nawadnianie nawet przy 6 różnych liniach!
  • Prosta obsługa dzięki intuicyjnemu sterownikowi
  • Płyta montażowa do podłoża i ściany
  • W komplecie 5 przyłączy kranowych i 3 zaślepki
  • Wszystkie wyjścia z gwintem zewnętrznym 26,5 mm (G ¾)
  • W przypadku podłączenia linii w jednym kierunku, urządzenie zajmuje niewiele miejsca w naszym ogrodzie.

Automatyczne nawadnianie ogrodu

Zobacz także jak wykorzystać deszczówkę!

Leave a Reply