Automatyczne kosiarki Husqvarna nagrodzone za cichą pracę

UK Noise Abatement Society, brytyjska organizacja działająca na rzecz ograniczenia poziomu hałasu, przyznała nagrody dla najcichszych sprzętów z całego świata. Wśród laureatów znalazła się automatyczna kosiarka Husqvarna Automower®, a dokładniej cała rodzina tych produktów.

Wyniki tegorocznego Globalnego Raportu Ogrodniczego Husqvarna jednoznacznie wskazują, że przebywanie na świeżym powietrzu kojarzone jest z poczuciem relaksu
i odprężenia. Bliski kontakt z naturą poprawia nasze samopoczucie oraz pozytywnie wpływa na zdrowie. Spędzamy coraz więcej czasu na zewnątrz budynków, a nasze ogrody stają się nie tylko miejscem wytężonej pracy, ale przede wszystkim oazami spokoju i ciszy. Powinniśmy zastanowić się, jak najlepiej o nie dbać, bez zbędnego hałasu.

Z myślą o uprzyjemnieniu pracy w przydomowym ogrodzie Husqvarna stworzyła rodzinę automatycznych kosiarek Automower®. Właśnie ten produkt doceniła brytyjska organizacja UK Nosie Abatement Society, przyznając mu nagrodę Quiet Mark dla najcichszego sprzętu w kategorii „Narzędzia ogrodowe i kosiarki”.

Automatyczne kosiarki Husqvarna nagrodzone za cichą pracę

Robotic Mower M 305 H310-0597

Quiet Mark to Międzynarodowy certyfikat przyznawany przez UK Noise Abatement Society, w 25 kategoriach. Misją organizacji jest wdrażanie systemów redukujących poziom hałasu na całym świecie, a także wspólne działanie      na rzecz poprawienia warunków życia ludzi.

– To wspaniała inicjatywa i jesteśmy zaszczyceni nagrodą dla kosiarki Automower®. Ta nowoczesna maszyna pozwala użytkownikowi w pełni cieszyć się swoim ogrodem – bez zbędnej pracy i hałasu z nim związanego. Najcichszy model kosiarki pracuje z natężeniem dźwięku 58 decybeli, co odpowiada głośności normalnej rozmowy – powiedział Maciej Konieczny, Sales Manager Dealer Husqvarna.

Automatyczne kosiarki Husqvarna Automower® to oryginalne maszyny, które jako pierwsze otrzymały nagrodę Quiet Mark w kategorii „Narzędzia ogrodowe i kosiarki”.

Automatyczne kosiarki Husqvarna nagrodzone za cichą pracę

Automower Range H310-0518

Pierwsza kosiarka Husqvarna Automower® powstała 15 lat temu, dzisiaj w Polsce dostępne są 4 modele, dostosowane do różnych potrzeb użytkowników. Zautomatyzowana kosiarka pracuje o każdej porze i przy każdej pogodzie, nie wymagając nadzoru. Jest niezwykle wydajna, a częste koszenie, jakie zapewnia, oznacza lepsze nawożenie trawnika.

Husqvarna Automower® to pierwsze na świecie w pełni zautomatyzowane, inteligentne kosiarki. Zostały tak skonstruowane, aby realizować koszenie niezależnie od kształtu trawnika, obecności przeszkód (takich jak: rośliny, mała architektura ogrodowa itp.), ukształtowania terenu czy pogody. Zastosowane rozwiązania techniczne spowodowały,   że kosiarki te są: ekonomiczne, ciche, bezpieczne w użytkowaniu oraz lekkie i o niewielkich rozmiarach.

Leave a Reply