Shade sails ochrona przed słońcem w ogrodzie

Opublikowany: Cze 04 2013 przez admin

Słoneczne, ciepłe dni lubimy spędzać na łonie natury, organizując piknik lub grilla w ogrodzie. Promienie słoneczne potrafią być jednak dokuczliwe i męczące, a w nadmiarze bardzo szkodliwe. Dlatego warto się przed nimi zabezpieczyć, zapewniając w swoim ogrodzie trochę zacienionych przestrzeni.

Idealnym, nietuzinkowym rozwiązaniem jest innowacyjny system „Shade sails”. Zapewnia on komfort oraz pozwala cieszyć się pięknym dniem spędzonym na świeżym powietrzu. Analizując rozwiązania, które pozwolą skutecznie zacienić przestrzeń wypoczynkową w naszym ogrodzie, warto przyjrzeć się możliwościom, jakie daje system „Shade sails”.

fot. Dormax Design

Umożliwia on uzyskanie miejsc zacienionych w warunkach plenerowych. Konstrukcja „Shade sails” powstała w oparciu o technologie stosowane w ożaglowaniu okrętowym. W systemie tym wykorzystuje się elastyczne membrany napięte pomiędzy kilkoma punktami zakotwienia. W projektowaniu „Shade sails” wykorzystuje się rozciągliwość materiału (charakterystyczną dla dzianin), która umożliwia uzyskiwanie trójwymiarowych kształtów.

fot. Dormax Design

„Shade sails” gwarantuje ogromny wybór kształtów, rozmiarów i kolorów. System ten gwarantuje bezpieczeństwo, ale również komfort, tak ważny podczas rodzinnego pikniku w domowym ogrodzie – komentuje Kamila Litwa, projektantka Dormax Design.

fot. Dormax Design

Prawidłowa instalacja systemu wymaga właściwego napięcia każdego z zamocowań w celu uzyskania zamierzonego kształtu „żagla” i uniknięcia łopotu tkaniny na wietrze. Ważne jest również zapewnienie stabilnych i bezpiecznych punktów zamocowań, zdolnych do przeniesienia wstępnego napięcia tkaniny, jak również do przyjęcia obciążeń powstających przy uderzeniach wiatru.

Kategoria: Meble i akcesoria
Tagi: , , ,

Komantarz

*

*