Płyty tarasowe – alternatywa dla gresu i kamienia

Opublikowany: Cze 19 2017 przez admin

Rodzina płyt Rock to nowoczesna alternatywa dla płyt kamiennych lub płytek gresowych. Czystość formy, stonowana barwa (zestaw barw jesienne inspiracje) i faktura o doskonałej przyczepności (śrutowana) to jej podstawowe zalety. Oszczędność i konsekwencja formy podkreślają urodę aranżacji.

fot. Buszrem

Powierzchnia płyt Rock odwzorowuje ziarnistą fakturę naturalnego kamienia. Otrzymuje się ją ze specjalnie wyselekcjonowanych gatunków kruszyw dodanych do górnej warstwy płyty. Za sprawą barw z grupy jesienne inspiracje (jasny beż, beż, brąz) sprawdzą się nie tylko pod względem estetycznym, ale również użytkowym. Wykorzystana przy ich produkcji technologia śrutowania polega na obijaniu z dużą częstotliwością powierzchni płyt małymi metalowymi kulkami. W efekcie powstaje delikatna, chropawa powierzchnia, która daje doskonałą przyczepność dla stóp, a wizualnie zbliżona jest do naturalnego kamienia. Czy będzie to taras, ścieżka w ogrodzie, deptak czy miejski plac – proste kwadratowe i prostokątne płyty, świetnie wkomponują się w otoczenie. Niewielka waga płyt pozwala też montować je na wspornikach w praktycznej technologii tzw. tarasu wentylowanego.

Dostępne są również płyty o strukturze łupka lub piaskowca. Kolorystyka rodziny sięgnęła także po modne odcienie szarości (ze szlachetnością po drodze) oraz bardziej wyraziste kolory jak żółty, miodowy oraz kontrastowe zestawienia bieli i czerni (np. pieprz i sól).

fot. Buszrem

Płyty ROCK
grubość: 38 mm
wymiary: 40 x 40 cm; 40 x 60 cm
formy wykończenia powierzchni: śrutowana, struktura łupka, struktura piaskowca
dostępne barwy: jasny beż, beż, brąz (jesienne inspiracje); marmurowy, granitowy (ze szlachetnością po drodze); żółty, miodowy, czerwony, jasny szary, pieprz i sól, grafit;
przeznaczenie: tarasy, ścieżki ogrodowe, place, skwery, pasaże handlowe

Kategoria: Nawierzchnie wokół domu
Tagi: , , , ,

Komantarz

*

*